Ravi İncigöz İle Söyleşi

Müziğe olan ilginiz ne zaman başladı. Nasıl yöneldiniz müziğe?

Müziğin içinde doğdum. Babam ve amcam müzisyendi. Annem şiirler yazardı. Doğal olarak gelişti ve büyüdü.

“Kalp kırılsa da sever”, “Sevgilim” gibi harika şarkılar yapıyorsunuz, bu işin sırrı ne?

Yaptığım her şarkının öncelikle gerçek bir samimiyet duygusu ve sözleriyle, melodisiyle nakış nakış işlenmiş olması için uğraşıyorum. Hem sevenlerimin hem de müzik sektörünün önde gelenlerinin; senden kötü şarkı duymadık demeleri beni her zaman daha çok zorlasa da daha iyisini yapmak için her zaman motive ediyor. Bu bir sır değil. Duygularınız, yetenekleriniz ve bunun içine sıkı bir çalışma disiplini, ortaya güzel şarkılar çıkartıyor.

Besteciliğinizin yanında kendi seslendirdiğiniz parçalar var. Yeni projeler var mı? Şu sıralar neler yapıyorsunuz?

Evet, yeni projeler var. Yakın zamanda yeni bir tekli yayınlayacağım. Albüm uzun zaman alıyor. Bu yüzden hızlıca bu tekliyi yayınlayacağız.

Pop müziğimizin gidişatıyla ilgili neler söylersiniz?

Müziğin insanlara ulaşması, dinlenme ve satışlarla ilgili artık dijital bir çağa geçildi. Çeşitli dijital platformlar şarkıların başarısıyla ilgili kriter oldu. Fakat bunların güvenilir olup olmadığı bence çok tartışılır. Bu güvensiz ortamda müziğimizin kalitesinin de düştüğünü düşünüyorum. Ve bunun düzeleceği bir ışık şimdilik yok gibi. Konserler burada en büyük ayraç oluyor ve olmaya devam edecek.

Verdiğiniz konserlede izleyicilerden nasıl tepkiler alıyorsunuz?

Şarkılarımı büyük bir koroyla söylüyorum her defasında, repertuara almadığımız albüm şarkılarımı bile büyük heyecanla istiyorlar. İlk kez gelenlerden ya da biriyle misafir olanlardan özellikle övgüler duyuyorum. Bunlar işimizin en keyifli yanı. En son Tuzla konserimizde seyircimiz neredeyse dinlemeye değil söylemeye gelmişti. Maşallah çok keyifli oluyor her defasında.

Sizce tutan parçaların başarılı projelerin ortak özelliği nedir?

Öncelikle her şey nasip. İyi şarkılara ihtiyacınız var. Bunun yanına iyi bir ekip gerekiyor. Ekibiniz de sesiniz ve şarkılarınız kadar iyiyse başarılı olmamak için hiçbir sebep kalmıyor geriye. Ama başta da dediğim gibi her şey nasip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.