Her Şarkımda Bir Hikaye Gizli / Buray

Çok başarılı projeleriniz oldu birbiri ardına. Sırrı var mı bu işin?

Sırrı var: Takım ruhu. Yani işini severek yapan, özveriyle yapan, kimseyi üzmeden, kırmadan, düzgün çalışan, güzel insanlarla yaparsanız bu işi, başarı kaçınılmazdır. Bizim de böyle güzel bir ekibimiz var, takımımız var. Bestekârımızdan aranjörümüze kadar güzel bir takımız biz ve şimdiye kadar hep güzel bir uyum içinde çalıştık, bugüne geldik. Ben başarının sırrını buna bağlıyorum. İşini severek yapan insanlar.

2018’de çıkacak bir albümünüz var mı?

2016 yılı süperdi bizim için, 2017 bundan daha da güzel oldu, 2018’de umarım daha da yükselir, zirveye çıkarız. Şu an üçüncü albüm hazırlığındayız. 3 yıl içerisinde 3 albüm olacak, onun verdiği bir heyecan var. İnsanlara sürekli hikâyelerimizi anlatmaya, onlarla şarkılarımızı paylaşmaya devam ediyoruz. Bence güzel geçecek bu sene de.

Müzik piyasası genelde tek şarkılarla dönüyor diyebiliriz. Ama siz bunu hiç tercih etmiyorsunuz; ikinci albümün etkisi henüz devam ederken, klipleri dönmeye devam ederken üçüncü albümü hazırlıyorsunuz. son albüme de klip çekecek misiniz?

Tabii, klip planlarımız var. Bizim takımımız bayağı çalışkan. Yani işin önünde Buray’ı görüyorsunuz, ama biz bir takımız; menajerinden basın danışmanına, söz yazarına, besteci arkadaşım Gözde Hançer var ve biz bayağı üretmeye çalışıyoruz. Boşluk buldukça, kendisi Avustralya’da bile olsa, internetten birbirimize bağlanıp sürekli şarkılar yazmaya devam ediyoruz. O yüzden bol bol böyle şarkı stokumuz var ve biz bunları insanlara duyurmak için heyecandan ölüyoruz.

Bu yıl albüm var yani.

2018’de bomba gibi bir tane daha albüm gelecek gibi görünüyor.

Kaç şarkı olur ortalama?

Şöyle: Elimizde çok güzel şarkılar var. O yüzden biz 20 tane kaydedip, kötü olanları ayıklayıp, en güzel 10 tanesini vermeyi planlıyoruz. Çok güzel olsun, herkes beğensin; amacımız bu.

Peki, klip çekeceğim dediniz son albüme, hangi şarkıya çekeceksiniz?

O sürpriz. Hareketli bir tane olur muhtemelen. Yaza girerken, biraz böyle kıpır kıpır, heyecan dolu bir şarkı seçeriz gibi görünüyor. Ama kısmet, bakalım.

Şarkı seçimlerinizi nasıl yapıyorsunuz?

Biz sürekli şarkılar yapıyoruz, kaydediyoruz; kayıt bittikten sonra, play’e bastığımızda, benim ruhumu yansıtan, benim karakterime uyan şarkılar varsa, o zaman insanlara dinletmeye hazırdır. Eğer gerçekten yapmacık olmuşsa hiç de gerek yoktur, onu silip çöpe atıyoruz.

Tutacak şarkıları hissediyor musunuz; yani “Bu şarkı tutar” diye kendi aranızda konuştuğunuz şarkılar oluyor mu?

Biz şarkı tutsun diye yapmıyoruz, biz kendi hikâyelerimizi anlatıyoruz. İnsanlar zaten onun içerisinden yaşanmışlık hikâyelerini alıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.