Seçkin Özdemir ile Söyleşi

Nasıl bir çocukluk dönemi geçirdiniz? Nasıl bir ortamda büyüdünüz?

Büyüdüğüm ortamın gelişmem adına önemli olduğunu düşünüyorum. Sokakta büyüdüm, gecesini gündüzünü sokakta geçiren çocuklardandım. Hatta bu şekilde yetişen son nesilizdir belki de. Daha sonrasında dijital bir çocukluk dönemi başladı. Bilgisayar, tabletler, cep telefonu… Biz o döneme geçmeden bir önceki son nesilizdir sanırım. Ailem de ben neye yönelsem neyi yapmak istesem bana hep güvendiler. Aileme çok teşekkür ediyorum.

Oyunculuğa nasıl başladınız?

Ben küçüklüğümden beri televizyonla alakalı işler ve oyunculuk yapmak istiyordum. Üniversitede iktisat bölümünü okumaya başladım, bir yandan da üniversiteyle birlikte radyo programlarım başladı. Ardından üniversite bitince televizyon programları yaptım ve iki sene oyunculuk eğitimi aldım. Ardından da dizilerde rol almaya başladım.

Oyunculuğunuzla ilgili ne gibi eleştiriler geliyor?

Çok pozitif eleştiriler alıyorum. Çok keyifli, güzel yorumlar alıyorum. İnşallah böyle devam eder.

Sette nasıl vakit geçiriyorsunuz?

Set ortamı çok yoğun oluyor, çok yoğun bir tempoyla çalışıyoruz ama arada vakit bulduğumuzda hemen kaçıp oyunlar falan oynuyoruz. Birlikte güzel vakit geçirmeye çalışıyoruz.

Başarının sırrı sizce nedir? Başarılı projelerin ortak özelliği nedir?

Tabii ki en temelde hikâye. Sonuçta hikâye anlatıyoruz ve doğal olarak anlattığımız hikâyeyi en temelde seyirci izliyor, seviyor ya da sevmiyor. Onun üstüne, iyi oyuncu, iyi reji, iyi yönetmen diye devam ediyor. Yani sadece iyi hikâye olması da yetmiyor. Hikâye iyi olsa da üstüne iyi oyunculuk ve iyi yönetmenlik gerekiyor.

Siz bir projeyi kabul ederken, senaryoyu okurken nelere dikkat ediyorsunuz, oynayacağınız rolde neler etken oluyor?

Okuduğum karakter beni içsel olarak heyecanlandırıp “Ben bu adamı oynamalıyım!” diyorsam oynuyorum.

Hayalinizde oynamak istediğiniz bir karakter var mı?

Karakter olarak yok ama biyografi oynamak isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.