Ana sayfa - Manşet - Kemal Uçar İle Söyleşi

Kemal Uçar İle Söyleşi

Genç yaşınızda çok başarılı projelerde yer aldınız. Başarının sırrı ne sizce?
Teşekkür ederim, sağ olun. Birincisi, gerçekten çok çalışmak. Sanırım bizim sektörümüzde biraz da doğru zamanda doğru yerde olmak. Bu, önemli bir şey gibi geliyor bana.
Siz projelerinizde hep sevildiniz, hep sevilen bir yüz oldunuz. Halkın takdiri için, kalıcılık için ne gerekiyor sizce?
Onun için, sabun köpüğü işlerin içinde olmamaya çalışmakta yarar var. Çünkü zaman zaman böyle bir hatanın içine düşüyoruz. Daha kalıcı işler aslında kendini belli ediyor ve insanlar da kendilerini belli ediyorlar. Eğer bir şekilde dolu geliyorsanız dolu kalıyorsunuz. Nasıl geldiğiniz önemli.
Şu sıralar neler yapıyorsunuz, takip ettiğiniz projeler var mı?
Şu sıralar sanırım güzel bir proje olacak, birkaç görüşme var, daha kalıcı olacak bir iş için uğraşıyorum. Birkaç işi çok emin olamadığım için reddettim.
Seçimlerinizi ne belirliyor? Yani “şu dizi, bu film, tamam, tam benlik” dediğiniz oluyor mu?
Benim için bir hikâyede en önemli şey, insani değerlerle çelişmemesidir. Bu benim önem verdiğim bir şey. Yani çok popüler olacağına inansam da bazı işlerde olmam. Bu benim için çok kritik. Benim için o insani ve etik değerler önemli. Güzel hikâye, güzel masal anlatsın ve biraz da bizden bir parça taşısın. Şimdi öyle bir hikâye okuyorum, umarım olur ve eğer olursa çok da güzel bir iş olacak.
Sinemamızın, dizilerimizin gidişatımızı nasıl görüyorsunuz? Türkiye olarak dünyada sektörde neredeyiz, nasıl gidiyoruz?
Ben biraz kendimize haksızlık ettiğimizi düşünüyorum. Bence belli bir kalitenin üstündeyiz ve gün geçtikçe de daha iyiye giden bir hikâyeci tarafımız var. Ben bir nebze daha profesyonelleşebilirsek gerçekten dünyanın çok önemli bir markası olacağımızı düşünüyorum.
Üç-beş bölümde biten işler oluyor, diziler de oluyor. Bu açıdan değerlendirince mesleğin ne gibi zorlukları var? Bir oyuncu ne tür zorluklarla karşılaşıyor?
Oyuncu, çalışmadığı dönemde kendini geliştirmek için çok gayret sarfetmesi gerekir. Sadece televizyonda olması, sadece sinemada olmasına da gerek yok; tiyatro yaparak da bir şekilde devam edebilir. Hayat her zaman çok popüler ve ekonomik olarak çok iyi geçmeyebilir ama bir oyuncu için her zaman yapılacak iş vardır.
Teşekkür ediyoruz, yolunuz açık olsun.
Ben teşekkür ederim, çok sağ olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.