Ana sayfa - Manşet - Fatih Erkoç İle Söyleşi

Fatih Erkoç İle Söyleşi

Fatih Bey, kendi adınızı taşıyan akademiyi kurdunuz. Akademiyle neler amaçlıyorsunuz? Akademideki çalışmalar nasıl gidiyor?
Okulumu açmamdaki amaç: İnsanları müzikle, sanatla buluşturabilmekti. Öğrencilerimizden aldığımız geri bildirimlere baktığımda, bunu Bursa ve Mudanya çevresinde başardığımı görebiliyorum. Çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor. Hem öğrencilerimiz hem okulumdaki öğretmenler ve yönetimdeki arkadaşlarımla birlikte çok iyi vakit geçirirken, müziğin büyüsünü paylaşıyoruz.
Yeni bir albüm düşünüyor musunuz?
Yeni bir albüm henüz yok ama konserlerim son sürat devam ediyor.
Doksanların o unutulmaz söz ve müziklerinin sırrı neydi? Sizce başarının sırrı nedir?
Sır, ilhamda sanırım. İlham gelmesi için de ortamın uygun olması gerekir diye düşünüyorum. “Uzun zamandır ilham yok mu yani?” diye sorarsanız: Evet, zaman zaman ilham var ancak, ortam farklı.
Konser ve sahne programlarınız devam ediyor. Yakın dönemde sevenlerinizi bekleyen sürprizler neler?
Sürpriz sayılabilir belki, bir konser söz konusu. “Fatih Erkoç, 50. yıl konseri.” Sanatta 50 yıl. Aslında daha uzun ama profesyonel olarak 50 yıl bitti. İstanbul’da olacak konser tabi ki.
Bir sağlık problemi yaşadınız, şükür şimdi iyisiniz. Bu süreç size neler kattı?
Hayata biraz daha yumuşak bakmamı, sinirlerimi daha iyi kontrol etmemi ve daha sevecen ve sakin bir yaşam sürmeye çalışmamı sağladı.
Günümüz popunu, şarkıları, şarkıcıları nasıl buluyorsunuz?
Herkes en iyisini yapmaya çalışıyor, buna eminim ancak herkes kendine özgü çalışmalar yapmaya çalışmalı, ortamdaki yapılanlardan esinlenmeden özgün olmalı diye düşünüyorum.
Saygı ve sevgilerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.