Ana sayfa - Manşet - Alp Kırşan’la Söyleşi

Alp Kırşan’la Söyleşi

55-alp-kirsanEnerjik, esprili, çok yönlü bir oyuncu, sunucu. onu ilk kez sabah şekerleri programını sunarken gördük ekranlarda. 2007’de Yasemin Yalçın tiyatrosunda “Oyunun Oyunu” adlı oyunla profesyonel kariyerine başladı. Çok sayıda dizi, film ve programda yer aldı. “Hayat Güzeldir” “Sıkı Dostlar” “Akasya Durağı” tv dizilerinde rol aldı. “Yetenek Sizsiniz” ve son olarak “1 Alp 3 Çocuk” programı… Miniklerle kurduğu sevimli diyaloglar ilgiyle izleniyor. kendisiyle gerçekleştirdiğimiz röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

Oyunculuk yeteneğinizi ilk kim fark etti?

Üniversitedeki arkadaşlarım fark etti aslında. Sınıf arkadaşlarım, “Oyuncu olmanda fayda var. Haydi, git, İstanbul’a şansını dene…” dediler. Onların gazına gelip İstanbul’a geldim. Yoksa oyuncu olmak gibi bir amacım yoktu. Şu anda bulunduğum yerden keyif alıyorum, mutluluk duyuyorum.

Sizce oyunculukta eğitimin yeri nedir?

Ben okullu değilim, alaylıyım; ama yüzde yüz okuldan geçiyor bu işler. Tavsiye isteyenlere tavsiyem, yüzde yüz oyunculuk eğitimi alacakları bir okula gitmeleri.

Başarılı olmanızı neye bağlıyorsunuz?

Başarılı olmamı iyi niyetli olmama bağlıyorum. Bence iyi niyet çok önemli bir özellik. İyi niyetli olduktan sonra, akıbetin de hayrolacağını düşünüyorum.

Sizce, tutan projelerin ortak özelliği nedir?

Tutan projelerde samimiyetin çok önemli bir yeri olduğu kanaatindeyim.

Şu sıralar gündeminizde hangi projeler var?

Çocuklarla ilgili proje olan “1 Alp, 3 Çocuk” isminde yeni bir projeye başladık. Şu anda hâlihazırda da “Yetenek Sizsiniz” devam ediyor. Yeni sezonda kısmetse bir film projemiz de var.

Peki, oyunculuktan farklı olarak, sunuculukta, kamera önünde ne gibi zorluklar var?

Çok zor. Yani canlı sunuculuklar var, bant sunuculuklar var. Bir kesime hitap ediyorsunuz. Canlı sunuculukta hele, yanlış yaptığınız bir noktada anında çok büyük tepkilerle karşılaşabiliyorsunuz, her zaman diken üstündesiniz. Bunu da unutmamak gerekiyor.

Sunuculukta mı yoksa oyunculukta mı daha iyi olduğunuzu düşünüyorsunuz?

Oyunculukta mümkün olduğunca iyi şeyler yapmaya çalışıyorum. Bana verilen role girebiliyorsam o rolün hakkını vermeye çalışıyorum. Sunuculuk konusunda da hızlı düşünüp hızlı karar verebildiğimden dolayı iyi olduğumu düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.